Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Мелено кафе

Прикажувам 1–12 од 15 резултати

 • ПАКЕТ “NERO NOBILE” МЕЛЕНО КАФЕ

  Со оваа селекција на мелени кафиња од брендот NERO NOBILE ќе може да ги испробате сите начини
  на припрема на мелено кафе: Еспресо, Мока, Филтер, Френч Прес и др.

  Пакетот содржи:
  Nero Nobile Arabica 250 gr.
  Nero Nobile Qualita Oro 250 gr.

  Прочитај повеќе
  Original price was: 600.00 ден.Current price is: 540.00 ден.
  Quick View
 • ПАКЕТ “ATTIBASSI” МЕЛЕНО КАФЕ

  Со оваа селекција на мелени кафиња од брендот ATTIBASS CAFFÈ ќе може да ги испробате сите
  начини на припрема на мелено кафе: Еспресо, Мока, Филтер, Френч Прес и др.

  Со овој пакет добивате 2 капучино ATTIBASSI шолји.

  Пакетот содржи:
  Attibassi Espresso Italiano 250g
  Attibassi Espresso Italiano Филтер Кафе 250g
  Attibassi Moka 1918 250g

  Додај во кошница
  Original price was: 1,000.00 ден.Current price is: 900.00 ден.
  Quick View
 • ПАКЕТ “ESSSE” МЕЛЕНО КАФЕ

  Со оваа селекција на мелени кафиња од брендот ESSSE CAFFÈ ќе може да ги испробате сите начини
  на припрема на мелено кафе: Еспресо, Мока, Филтер, Френч Прес и др.

  Со овој пакет добивате 2 капучино ESSSE шолји.

  Пакетот содржи:
  Essse Americano 250g
  Essse Ideale 250g
  Essse Espresso 250g

  Додај во кошница
  Original price was: 1,140.00 ден.Current price is: 1,026.00 ден.
  Quick View
 • Мока Пот + Attibassi Espresso Italiano 250g

  Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

  Пакетот содржи:

  1. Мока Пот
  • Алуминиумски Мока апарат за подготовка на кафе. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна. Боја: Црвена Капацитет: 3 кафиња

  2. Attibassi Espresso Italiano 250g

  • Attibassi Espresso Italiano мелено кафе е мешавина која е совршена во секое време од денот. Постигнато со вешта комбинација на ретки зрна Робуста од Индија, Африка и Далечниот Исток и најдобрите зрна Арабика од висорамнините на Бразил, резултатот е кафе со богата арома и извонреден полн вкус.

  Прочитај повеќе
  Original price was: 1,050.00 ден.Current price is: 890.00 ден.
  Quick View
 • Мока Пот Pezzetti + Nero Nobile Arabica 250 Gr. + Nero Nobile Qualita Oro 250 Gr.

  Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

  Пакетот содржи:

  1. Мока Пот Pezzetti
  • Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Сребрена Капацитет: 3 кафиња
  1. Nero Nobile Arabica 250 Gr.
  • Овошна и ароматична мешавина на кафе со лесна блажина и долготраен aftertaste. Ниското ниво на кофеин дозволува да ја пиете оваа Арабика повеќепати во текот на денот.
  1. Nero Nobile Qualita Oro 250 Gr.

  – Искуството на италијанската машина за печење кафе… мешавината е многу добро избалансирана и нуди одлична крема во шолјата кафе, овошна арома и чоколаден aftertaste. Вистинскиот вкус на италијанско еспресо.

  Прочитај повеќе
  Original price was: 1,250.00 ден.Current price is: 990.00 ден.
  Quick View
 • Мока Пот Pezzetti + Essse Ideale 250G

  Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

  Пакетот содржи:

  1. Мока Пот Pezzetti
  • Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Сребрена Капацитет: 2 кафиња

  2. Essse Ideale 250 gr.
  • ПОЛН ВКУС, ПОЛОВИНА КОФЕИН
  Кафето што можете да го пиете повеќепати во текот на денот, дури и попладне и навечер, без да претерате со кофеин.

  Прочитај повеќе
  Original price was: 1,450.00 ден.Current price is: 1,190.00 ден.
  Quick View
 • Мока Пот Pezzetti + Attibassi Moka 1918 250G

  Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

  Пакетот содржи:

  1. Мока Пот Pezzetti
  • Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Црна Капацитет: 3 кафиња

  2. Attibassi Moka 1918 250 gr.
  • Новата мешавина од мелено кафе Attibassi е во практична конзерва од 250 гр. и е наменета за сите оние кои сакаат дома да прават кафе во класичен мока апарат.
  Мешавината постигнува совршена рамнотежа помеѓу Арабика и Робуста.
  Зрната Арабика од Бразил ѝ даваат на мешавината сладост и интензитет, а потоа таа се збогатува со ароматични акценти благодарение на зрната од Азија и Централна Америка. Додавањето на мал процент на Робуста ја комплетира сликата, измазнувајќи го кафето и додавајќи на вкусот. За крај, специјалното печење на кафето е јаготка на шлагот.

   

   

  Прочитај повеќе
  Original price was: 1,550.00 ден.Current price is: 1,090.00 ден.
  Quick View
 • Nero Nobile Arabica 250 gr.

  Овошна и ароматична мешавина на кафе со лесна блажина и долготраен aftertaste. Ниското ниво на кофеин дозволува да ја пиете оваа Арабика повеќепати во текот на денот.

   

  Тело: 3/5

  Горчина: 2/5

  Киселост: 3/5

  Aftertaste: 3/5

  Печење: Средно/темно печено

  Потекло на Арабика: Бразил – Хондурас – Никарагва

   

  Состав: 100 % Арабика

  Пакување: вакум 250 гр.

  Quick View
 • Nero Nobile Qualita Oro 250 gr.

  Искуството на италијанската машина за печење кафе… мешавината е многу добро избалансирана и нуди одлична крема во шолјата кафе, овошна арома и чоколаден aftertaste. Вистинскиот вкус на италијанско еспресо.

   

  Тело: 4/5

  Горчина: 3/5

  Киселост: 2/5

  Aftertaste: 4/5

  Печење: Средно/темно печено

  Потекло на Арабика: Бразил – Никарагва

  Потекло на Робуста: Индија – Индонезија

   

  Пакување: вакум 250 гр.

  Quick View
 • Attibassi Moka 1918 250g

  Новата мешавина од мелено кафе Attibassi е во практична конзерва од 250 гр. и е наменета за сите оние кои сакаат дома да прават кафе во класичен мока апарат.

  Мешавината постигнува совршена рамнотежа помеѓу Арабика и Робуста.

  Зрната Арабика од Бразил ѝ даваат на мешавината сладост и интензитет, а потоа таа се збогатува со ароматични акценти благодарение на зрната од Азија и Централна Америка. Додавањето на мал процент на Робуста ја комплетира сликата, измазнувајќи го кафето и додавајќи на вкусот. За крај, специјалното печење на кафето е јаготка на шлагот.

  Пакување: Лименка 250 гр.

  Quick View
 • Attibassi Espresso Italiano Филтер Кафе 250g

  Attibassi филтер кафето е балансиран напиток кој е многу почитуван од популациите кои имаат навика да пијат ваков вид напитоци. Со неговата интензивна арома, блага киселост и питкост е најдобро решение за да се добие совршен напиток.

  Пакување: Вакум 250 гр.

  Quick View
 • Attibassi Espresso Italiano 250g

  Attibassi Espresso Italiano мелено кафе е мешавина која е совршена во секое време од денот. Постигнато со вешта комбинација на ретки зрна Робуста од Индија, Африка и Далечниот Исток и најдобрите зрна Арабика од висорамнините на Бразил, резултатот е кафе со богата арома и извонреден полн вкус.

  Пакување: Вакум 250 гр.

  Quick View
X