Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Продавница

Прикажувам 1–12 од 220 резултати

 • Cino Zoe – Nespresso компатибилен кафемат + 50 капсули по ваш избор
  Тип: Кафемат за еспресо
  
  Марка: CINO
  
  Број на модел: CN-Z01
  
  Систем на капсули: N, FAP, C, L/B, L/M, POD и повеќе капсулни системи
  
  Напон (V): 220-240V,100-127V
  
  Моќност (W): 1200-1400 W
  
  Професионална пумпа:15/20Bar
  
  Капацитет на резервоарот за вода: 1,2L
  
  Тежина на производот: 3,2 кг
  
  Материјал за куќиште: ABS
  
  Боја: Црна, Бела, Црвена
  Quick View
 • Attibassi Eccelso – Алуминиумски Nespresso компатибилни | 10

  Во совршен баланс помеѓу избраните мешавини 80% Арабика и 20% Робуста, Attibassi Eccelso е посветен на кафе љубителите, на оние кои сакаат да најдат хармонична и кремаста арома во чашата, во кое било време од денот.
  Арома: мешавина која се карактеризира со хармоничен и кремаст профил
  Компатибилни со кафемати Nespresso.

  Пакување: 10 капсули

  Quick View
 • Attibassi Colombia – Алуминиумски Nespresso компатибилни | 10

  Внимателен избор на 100% зрна Арабика, мешавината Колумбија ви ја дава својата слатка и ароматична арома во кое било време од денот, благодарение на неговиот практичен формат на алуминиумски капсули.
  Арома: 100% зрна Арабика: резултатот е слатка и ароматична арома
  Компатибилни со кафемати Nespresso.

  Пакување: 10 капсули

  Quick View
 • Attibassi Forte – Алуминиумски Nespresso компатибилни | 10

  Силна личност, како што и самото име кажува (Форте значи Силна), е главната карактеристика на ова мешавина, која комбинира избрани зрна Робуста со мал процент од сортата Арабика: резултатот е силна и кремаста арома, идеална во секое време од денот.
  Арома: рафиниран рецепт што дава живот на силна и кремаста арома
  Компатибилни со кафемати Nespresso.

  Пакување: 10 капсули

  Quick View
 • Attibassi Classico – Алуминиумски Nespresso компатибилни | 10

  Кафе кое се карактеризира со традиционалната мешавина Attibassi, која потсетува на класичното италијанско еспресо: во Attibassi Classico – алуминиумските Nespresso компатибилни капсули може да се ужива во кое било време од денот, идеална пауза за љубителите на класично кафе.

  Пакување: 10 капсули

  Quick View
 • Паста Fusilli Corti

  Тестенини Fusilli Corti col Buco на Di Martino се  италијански  тестенини, направени со висококвалитетен брашно од тврда пченица,  од полињата на југот од Италија. . Овие фусили се идеални за подготовка на печени јадења од тестенини, салати од тестенини или едноставно подготвени со сос од свеж домат и босилек.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Fusilli Lunghi

  Нашиот Fusilli Lunghi Col Buco, направен со 100% врвен квалитет на италијанска пченица од фабриката за тестенини Ди Мартино. Fusilli Lunghi Col Buco се здрава и хранлива храна, со ниска содржина на масти и добра количина на диетални влакна, не содржат конзерванси и бои.

  Меѓу најпопуларните рецепти со Fusilli Lunghi Col Buco, се класичните тестенини со домат и босилек, вкусниот сос од печурки од порцини или одличниот сос од колбаси и бибер. Не двоумете се да експериментирате со нови комбинации, тестенините се разноврсни и се прилагодени на повеќе варијации.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Linguine

  Linguine од Pastificio Di Martino е совршен избор за сите љубители на италијанската кујна кои бараат висококвалитетен производ, целосно направен од италијанска пченица.

  Linguine Di Martino се направени со најдобрите состојки, од изборот на зрната до обработката. Благодарение на ова, тие гарантираат уникатен и автентичен вкус, придружен со висококвалитетни нутритивни вредности.

  Спакувано во практични кутии од 500 g, Linguine Di Martino се посветува на брзи и ефективни подготовки, без губење на квалитетот. Форматот на лингвин со средна големина е совршено прилагоден на сите видови сосови, од најлесните до најсолените и зачинетите.

  Di Martino Linguine е совршен за многу рецепти од италијанската кујна, како што се познатите тестенини со школки или поедноставните и повкусни тестенини со сос од домати. Понатаму, нивниот тенок и долг формат ги прави идеални за јадења базирани на риба или зеленчук, подобрувајќи го секој вкус.

  Богата со јаглехидрати, Linguine Di Martino носи енергија во телото и е добар извор на влакна.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Paccheri

  Paccheri е голема тестенина со порозна површина и е одлична класика на неаполската традиција, совршена за љубителите на италијанските тестенини. Овој формат на тестенини се карактеризира со порозна конзистентност што овозможува зачините да се впијат на најдобар можен начин, гарантирајќи уникатно искуство за вкус.

  Неговата разновидност го прави погоден за повеќекратна употреба во кујната, од подготовка на јадења од печени тестенини до супи и салати со тестенини.

  Откријте го задоволството да уживате во италијанските тестенини на најдобар можен начин со овој висококвалитетен облик на тестенини.

  Тежина: 500g

  Quick View
X