Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Essse Sistema Espresso

Се прикажуваат сите 8 резултати

 • Пaket Kафемат Giugiaro S12 + 50 Кафе Капсули

  Биди сам свој Бариста. Оригиналниот вкус од кафулињата, вкусот на вистинското италијанско еспресо.

  Совршен спој на целосно развиен и елегантен апарат за кафе, креиран во стилот на Giugiaro Design, и ексклузивна линија на капсули, составена од 6 ценети мешавини кафе.

  Создадена во стилот на GIUGIARO DESIGN, новиот апарат S12 претставува спој на едноставни форми и компактни димензии, адаптирајќи се на секој амбиент. Технологијата ги гарантира сите суштински параметри за најдобра екстракција на кафето. Едноставната употреба овозможува секому, во секое време, да подготви извонредно италијанско еспресо.

  Пакетот содржи: Кафемат за капсули S 12 и 100 еспресо ESSSE капсули.

 • Комлет Essse капсули за дегустација 36 капсули

  Комлетот за дегустација содржи голем избор на кафиња и напитоци за секој момент од денот.

  Содржина:

  3 капсули Maestoso (кафе)
  3 капсули Infinito (кафе)
  3 капсули Arabesco (кафе)
  3 капсули Decaffeinato (кафе)
  3 капсули Ideale (кафе)
  3 капсули Valzer (кафе)
  3 капсули Камилица
  3 капсули Јачмен
  3 капсули Женшен
  3 капсули Чај од лимун
  3 капсули Инфузија од шумско овошје
  3 капсули Зелен чај
  3 капсули Инфузија од лимун и ѓумбир

  Пакување: кутија 36 капсули

 • Essse Decaffeinato | Еssse компатибилни | 50

  БЕСКОФЕИНСКО

  Мешавина од Арабика и Робуста, бескофеински со цел да се потенцираат органолептичките карактеристики на ароматичност, киселост и постојаност. Нежен и сладок вкус.

  Арома: 3/5
  Тело: 2,5/5
  Интензитет: 3/5
  Киселост: 4/5
  Печење: Светло

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули

 • Essse Ideale | Essse компатибилни | 50

  ПОЛН ВКУС – ПОЛОВИНА КОФЕИН

  Специјална мешавина на рафинирани зрна Арабика, фини зрна Робуста и бескофеинско кафе, за еспресо со половина кофеин, но 100% вкус, полн како традиционалниот, за секој дел од денот.
  Арома: 4/5
  Тело: 3/5
  Интензитет: 3,5/5
  Киселост: 4/5
  Печење: Средно

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули

 • Essse Arabesco | Еssse компатибилни | 50

  100% АРАБИКА

  Мешавина од префинети зрна Арабика, која ги истакнува киселкастите карактеристики со овошни и цветни тонови и со деликатен “aftertaste“ на житарки.  Слатко и со заокружен вкус.
  Арома: 5/5
  Тело: 3/5
  Интензитет: 3/5
  Киселост: 5/5
  Печење: Средно

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули

 • Essse Infinito | Еssse компатибилни | 50

  ИНТЕНЗИВЕН И ПОСТОЈАН ВКУС

  Мешавина од префинети зрна Арабика и Робуста, заокружен вкус, со навестувања на чоколадо и нота на зачини. Полна арома со силен мирис, богато и конзистентно тело со хармоничен вкус. Постојан “aftertaste”.
  Арома: 3,5/5
  Тело: 5/5
  Интензитет: 5/5
  Киселост: 2,5/5
  Печење: Средно

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули

 • Essse Maestoso | Еssse компатибилни | 50

  КРЕМАСТО И КАДИФЕНО

  Мешавина од префинети зрна кафе Арабика и фини зрна Робуста, со структурирано тело, богата арома и постојан вкус, кремасто со избалансиран сладок-горчлив вкус, со навестувања на чоколадо и ноти на ванила и зачини.

  Арома: 4/5
  Тело: 4/5
  Интензитет: 5/5
  Киселост: 3/5
  Печење: Средно

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули

 • Essse Barocco | Еssse компатибилни | 50

  СИЛЕН И ЗАОКРУЖЕН ВКУС

  Мешавина од фини зрна Робуста, заокружен со нота на Арабика. Има интензивна арома со нота на препечен леб. Телото е густо и кремаво, за силно кафе со постојан вкус.

  Арома: 3/5
  Тело: 5/5
  Интензитет: 5/5
  Киселост: 1/5
  Печење: Темно

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули