Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Масло и оцет

Прикажувам 1–12 од 19 резултати

 • Екстра девствено маслиново масло ароматизирано со бел тартуф Fiordiamante

  Сета добрина на екстра девственото маслиново масло, во комбинација со бел тартуф, за оние кои го сакаат нивниот деликатен вкус. TuberMagnatumPico е најскапоцениот и најскап тартуф поради неговиот посебен и неопислив мирис. Особено e пријатно кога е зрело: маслото со бел тартуфима карактеристичен и непогрешлив вкус, иако не е лесно да се дефинира. Ароматизираните масла се користат за ароматизација на салати, месо, сосови. Пробајте го и едноставно на парче печен леб и уживајте во вкусот!
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 250мл

 • Маслиново масло Класико

  Маслиновото масло на Олио Данте „Класико“ е мешавина од рафинирани маслинови масла на кои им се додава екстра девствено маслиново масло со одличен квалитет. Има златно жолта боја која е матна по изглед. Пријатно ја подобрува аромата на храната без да ја покрие и одлично одговара на сите јадења од италијанската кујна.
  Маслиновото масло Данте е исклучително разноврсен производ за употреба во кујна и е особено погоден за правење јадења во кои сакате да ги зачувате оригиналниот вкус и арома на храната.Погоден за секаква употреба, има голема отпорност на високите температури достигнати за време на готвењето. Затоа е особено е добар за подготовка на крцкав помфрит. Идеален е за подготовката на зимница и меки и нежни десерти.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 1000мл

 • Екстра девствено маслиново масло Terre Antiche

  Екстра девственото маслиново масло на Олио Данте – „Тере Антике“ (Terre Antiche) е резултат на внимателен и мудар избор на најдобри масла од најважните области за одгледување маслинки на Европската Унија.Неговиот мек и сладок вкус го прави идеален зачин за јадења во кои сакате да вкусите со деликатес, оставајќи да преовладува оригиналниот вкус на храната.
  Благодарение на неговиот хармоничен профил, тој е идеален за секојдневно готвење, совршено прилагодувајќи се на најразновидни употреби. Одлично за подготовка на сосови, за готвење јадења со месо или нежни гарнитури, за сурова риба и зеленчук. Многу стабилен на високи температури, може да се користи и за јадења за кои е потребно подолго готвење и за вкусно пржење.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 1000мл

 • Екстра девствено маслиново масло ароматизирано со пеперончино Fiordiamante

  Екстра девственото маслиново масло со вкус на пеперончино е навистина одличен зачин што може да се користи во кујната за да се даде дополнителен поттик на секое јадење. Но, тоа е исто така лек со повеќе придобивки бидејќи ги комбинира својствата на маслиновото масло со оние на пеперончино.
  Маслото секогаш треба да се користи сурово или барем само малку готвено, за да се задржи неговата арома недопрена. Може да се користи за ароматизирање на салати, месо, сосови и брускета. Екстра девственото маслиново масло со пеперончино е едно од најпопуларните зачини во италијанската кујна. Вистинска класика.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 250мл

 • Екстра девствено маслиново масло

  Екстра девственото маслиново масло е супериорен квалитет на масло добиено директно од маслинките и исклучиво со механичко притискање на маслинките. Тоа е основна состојка на секојдневната исхрана, поради нејзините хранливи својства, избалансиран и хармоничен вкус и разновидност во употребата.Идеално за зачинување на сирови јадења, за ладни тестенини, салати, карпачо и јадења на скара, како состојка за подготовка и за готвење сосови, печење и гарнири.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 750мл

 • Екстра девствено маслиново масло од Тоскана

  Од берењето на маслинките и последователното мелење до почетокот на ноември се добива производ со многу мала киселост, со типичен овошен и избалансиран вкус со тревни нијанси и горчлив бадем на финишот, со непогрешлива златно зелена боја.Ароматичната упорност е долга и интензивна и се комбинира со традиционалното трнење што се чувствува во грлото, типично за тосканските масла.
  Ладно е извлечено со модерен континуиран систем, каде што се комбинираат тосканската традиција и современата технолошка иновација, способни да ги одржат непроменети сите скапоцени органолептички карактеристики на екстра девственото маслиново масло. За ова масло се користат маслинки од супериорна категорија од сортите Мораиоло, Лечино, Франтојо и други.
  Идеален зачин за јадења од риба, месо и зеленчук, тоа е основната основа на медитеранската исхрана.
  Екстра девственото маслиново масло се смета за главен елемент на медитеранската исхрана.Не само што е добар за зачинување, пржење и ароматизација, туку е вистински еликсир за благосостојба.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 500мл

 • Екстра девствено маслиново масло од маслинки Таџаска

  Мирната симболика на маслиновото дрво е осветена уште од античко време од митологијата, уметноста и литературата. Древните верувале во нејзината светост, ставајќи го во ранг на скапоцено богатство и амблем на мирот. Маслиновото нежно дрвоe најкорисното и најстарото растение, од кое човекот можел да извлече основна храна.
  100% екстра девственото маслиново масло „Le Mignole“ доаѓа од ригорозен избор на здрави и зрели маслинки, кои се одгледувани, берени и притискани во Италија. Се одликува со полно тело, пријатно овошна арома и извонреден вкус. Благодарение на неговиот мирис е идеален за секоја подготовка,совршен, исто така, по подготовката, да се воздигне секое јадење со неколку капки маслиново масло. Ова нефилтрирано маслиново масло е идеално за јадења од тестенини, супи базирани мешунки и црвено месо.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 750мл

 • Екстра девствено маслиново масло San Massimo

  Плод од најдобрите маслинки, екстра девственото маслиново масло Сан Масимо е малку нетранспарентно бидејќи природно се преточува без да се подложи на никаква филтрација. Златното бандажирање е избрано за заштита на органолептичките карактеристики чувствителни на светлина. Сан Масимо е екстра девствено масло со деликатен мирис, идеален за сите видови јадења, како што се салати, месо, сосови и брускети. Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 500мл

 • Екстра девствено сицилијанско маслиново масло

  Од Сицилија со љубов! Уникатен производ кој се однесува на боите и вкусовите на топлата сицилијанска земја. Празник за сите сетила. Сицилијанско екстра девствено маслиново масло со заштитена географска одредница, произведено со маслинки собрани исклучиво на териториите на општините на Сицилија, резултат на уникатна комбинација на човечки и еколошки фактори карактеристични за територијата. Заштитената географска одредница е силна, ефективна и единствена алатка за потврдување на потеклото на нашето екстра девствено маслиново масло и брендот Сицилија.
  Ова масло се произведува од сортите маслинки: Biancolilla, Nocellara и Cerasuola, кои се берат рачно во периодот од септември до декември, а потоа во рок од 48 часа по бербата се притискаат, по што се врши екстракција со систем на континуиран циклус, природно декантирање и пренесување. Филтрацијата се врши преку природни материјали.
  Маслото се одликува со лесен овошен вкус со слатка позадина на вкус на бадем. Има средна густина со зелена боја и златно-жолти рефлексии. Совршено се вклопува со риба, салати, супи од мешунки и зеленчук.
  Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 500мл

 • Монокултивар маслиново масло со овошна арома

  Маслинката Коратина е највисок израз на оваа земја. Резултатот е моќнои вистинско масло, како и оние што го одгледуваат. Екстра девственото маслиново масло со интензивна овошна арома истовремено зачинето и со малку горчлива склоност. Неговата особеност е тоа што содржи трипати повеќе антиоксидантни полифеноли од кое било друго масло.
  Ова екстра девствено маслиново масло ги разубавувастарите јадења и ги задоволува современите непца. Се одликува со интензивно зелена боја со златни нијанси, не се потиснува од аромите на копар, анасон, артичок и бибер. Изобилувасо вегетативни тонови, моќна, богата, издлабена од феноли совршено споени во структурата, со добра рамнотежана вкусот.
  Екстра девствено маслиново масло од Коратина е совршено за сурова храна, салати и супи од мешунки. Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

  Грамажа: 250мл

 • Toschi – Бел дресинг

  Белиот дресинг е многу посебен, лесно обоен, специјално дизајниран за луѓе кои претпочитаат полесни ноти кои не ја менуваат бојата на храната.
  Има деликатен, нежен вкус со поинтензивна арома, совршен за ароматизирање и збогатување на безброј различни јадења.

  Грамажа: 500 мл
  Пакување: Стакло