Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Nero Nobile Arabica 250 gr.

160.00 ден

Овошна и ароматична мешавина на кафе со лесна блажина и долготраен aftertaste. Ниското ниво на кофеин дозволува да ја пиете оваа Арабика повеќепати во текот на денот.

 

Тело: 3/5

Горчина: 2/5

Киселост: 3/5

Aftertaste: 3/5

Печење: Средно/темно печено

Потекло на Арабика: Бразил – Хондурас – Никарагва

 

Состав: 100 % Арабика

Пакување: вакум 250 гр.

Нема на залиха

Бренд:
X