Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Мока Пот Pezzetti + Attibassi Moka 1918 250G

Original price was: 1,550.00 ден.Current price is: 1,090.00 ден.

Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

Пакетот содржи:

1. Мока Пот Pezzetti
• Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Црна Капацитет: 3 кафиња

2. Attibassi Moka 1918 250 gr.
• Новата мешавина од мелено кафе Attibassi е во практична конзерва од 250 гр. и е наменета за сите оние кои сакаат дома да прават кафе во класичен мока апарат.
Мешавината постигнува совршена рамнотежа помеѓу Арабика и Робуста.
Зрната Арабика од Бразил ѝ даваат на мешавината сладост и интензитет, а потоа таа се збогатува со ароматични акценти благодарение на зрната од Азија и Централна Америка. Додавањето на мал процент на Робуста ја комплетира сликата, измазнувајќи го кафето и додавајќи на вкусот. За крај, специјалното печење на кафето е јаготка на шлагот.

 

 

Нема на залиха

Бренд:
X