Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Мока Пот Pezzetti + Nero Nobile Arabica 250 Gr. + Nero Nobile Qualita Oro 250 Gr.

Original price was: 1,250.00 ден.Current price is: 990.00 ден.

Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

Пакетот содржи:

  1. Мока Пот Pezzetti
  • Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Сребрена Капацитет: 3 кафиња
  1. Nero Nobile Arabica 250 Gr.
  • Овошна и ароматична мешавина на кафе со лесна блажина и долготраен aftertaste. Ниското ниво на кофеин дозволува да ја пиете оваа Арабика повеќепати во текот на денот.
  1. Nero Nobile Qualita Oro 250 Gr.

– Искуството на италијанската машина за печење кафе… мешавината е многу добро избалансирана и нуди одлична крема во шолјата кафе, овошна арома и чоколаден aftertaste. Вистинскиот вкус на италијанско еспресо.

Нема на залиха

Бренд:
X