Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Десерти

Се прикажуваат сите 2 резултати

 • Robo Панакота 200g

  Панакота е еден од најпознатите италијански десерт. Брз и лесен за подготовка, овој микс во прав, ви овозможува да добиете нежен десерт за неколку минути, само треба да додадете 1 литар млеко и 1 литар слатка хопла за секое пакување.
  Панакота е десерт кој може да се подготви во безброј варијанти со различни и нови вкусови, што е погодно за секоја сезона, благодарение на бесконечната разновидност на додатоци (на пример, карамела, топено чоколадо или свежо сезонско овошје); една од најчестите комбинации е со шумско овошје.

  Од 1 пакување од 200 гр. може да се подготват околу 30 порции.

  Quick View
 • Robo Крема Каталана 200g

  Кремот Каталана е десерт типичен за Каталонија, регион на северо-источна Шпанија, од кадешто потоа е извезен во остатокот од Европа. Каталонците тврдат дека е нивни изум и веруваат дека е предок на францускиот крем бруле во којшто на површината на кремата се додава шеќерот кој со пламен се карамелизира.

  За да карамелизирате може да користите пламен или неколку минути да ги печете калапите со програмата за скара, додека не се стопи и потемни шеќерот.

  Од 1 пакување од 200 гр. може да се подготват околу 15 порции.

  Брза и лесна подготовка што не бара печење, додадете само 1/2 литар млеко и 1⁄2 литар слатка хопла за секое пакување.

  Десертот може да го персонализирате со додавање на состојки по ваш избор: на пример рендан свеж ѓумбир, кора од лимон и портокал, кафе, бело чоколадо или свежо овошје (бобинки од рибизла, боровинки …). На крајот, Кремот Каталана може да биде украсен со шлаг, чоколадни трошки или стапчиња цимет.

  Пакување: кесичка 200 гр

  Quick View
X