Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Мешункасти плодови

Се прикажуваат сите 7 резултати

 • D’Amico Црн Наут Oд Мурџиа 400g

  Црниот наут од Мурџиа е интересен новитет кој ги привлече и најдобрите готвачи да експериментираат и создаваат нови креации. Идеален извор на протеини одлично се спојува во различни рецепти со риба, месо, салати, веге бургери.
  Пакување: Конзерва 400g

  Quick View
 • D’Amico Сицилијански Наут 400g

  Овој наут со потекло од Сицилија е идеален извор на протеини и главна состојка по подготовка на необични и нови јадења како хумус, фалафел, веге бургери и салати.

  Пакување: Конзерва 400g

  Quick View
 • D’Amico Фантазија Од Мешунки 400g

  10 фини сорти на мешунки (црвен азуки грав, зелен азуки грав, грав борлоти од врстата Saluggia, грав борлоти од врстата Bush, кафен грав, грав Occhio nero, црвен грав S.Matteo, грав Verdoni, грав Tondini perla, наут) ја сочинуаваат оваа фантазија од мешунки. Идеален извор на протеини, може да се користи како прилог за месо, во салати, чорби.

  Пакување: Конзерва 400 гр

  Quick View
 • D’Amico Грав “Borlotti” Од Пиемонте 400g

  Гравот од видот Borlotti е со нежна конзистентност, убаво се прилагодува на многу подготовки, одличен е со тестенини, совршен како гарнир и во салати. Со интензивен, но деликатен вкус, извонреден е дури и едноставно зачинет само со екстра девственото маслиново масло.

  Пакување: Конзерва 400g

  Quick View
 • D’Amico Тробојна Киноа 400g

  Состојки: киноа во три бои (бела, црвена и црна)

  Киноата е одличен додаток во исхраната од повеќе причини. Во неа се содржат кварцетин и квамферол – соединенија кои имаат антиинфламаторни, антивирусни и антиканцерогени ефекти, богата е со протеини, минерали и антиоксиданси. Одличен избор е за дијабетичари и за оние кои сакаат да ја намалат својата телесна тежина.

  Киноата, како одличен извор на енергија, е едноставна за подготовка на солена и на слатка храна. Совршено се вклопува во салати, во комбинација со различни зеленчуци и во веге исхраната.

  Пакување: Конзерва 400 гр

  Quick View
 • D’Amico Мексикански Црн Грав “Frijoles“ 400g

  Мексиканскиот црн грав, веќе подготвен со домат, чили и други зачини е ценето јадење кое е познато низ целиот свет. Како додатна состојка, му дава на секое јадење друга димензија. Совршен во ориз, супа или такос. Покрај додаток во пилешко или говедско месо, совршен е и за вегански и вегетаријански јадења. Ова е веќе подготвен производ кој само треба да се загрее.

  Пакување: Конзерва 400 гр

  Quick View
 • D’Amico Црвен Грав “Red Kidney” 400g

  Црвениот грав е со сладок вкус и нежна, а сепак цврста конзистентност. Веќе варен и подготвен за јадење. Тоа е лесно сварлива храна и содржи многу влакна, протеини и минерали. Одличен како гарнир со риба, школки или бело месо. Идеален како додаток на салати, супи и кремови супи.

  Пакување: Конзерва 400g

  Quick View
X