Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Кафе во зрна

Се прикажуваат сите 11 резултати

 • Essse Selezione Speciale 1kg

  Мешавина на висококвалитетни избрани зрна Арабика и Робуста за еспресо со нежна арома и заокружен и добро избалансиран вкус, кој остава во уста пријатно чувство на вкус во многу нијанси.

  Состав: 60% Арабика / 40% Робуста

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Essse Selezione Classica 1kg

  Квалификувана мешавина за сертифицирано италијанскo еспресо.

  Мешавина од добро избрани и внимателно дозирани зрна Арабика и Робуста, за нежно, перфектно избалансирано еспресо со софистициран, заокружен вкус, со интензивна арома и рафиниран чоколаткаст “aftertaste”.

  Состав: 70% Арабика / 30% Робуста

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Essse Мешавина Masini 1kg

  Квалификувана мешавина за сертифицирано италијанскo еспресо.

  Префинет спој на зрна кафе од најдобрите сорти Арабика и Робуста, за нежно и ароматично еспресо, а истовремено и со полн вкус и чоколаден “aftertaste”, со кадифена пена и овошни, цветни тонови.

  Состав: 90% Арабика / 10% Робуста

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Essse Selezione Arabica 1kg

  Квалификувана мешавина за сертифицирано италијанско еспресо.

  Квалитетот и постојаниот вкус на мешавината гарантира еспресо со овошни, цветни тонови, нежен чоколаткаст вкус и балансирана киселост. Кадифената пена и правилната заокруженост оставаат пријатен “aftertaste”.

  Состав: 100 % Арабика

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Meseta Supercrema 1kg

  Мешавина од кафе која се карактеризира со особено темно печење и вкус со пријатни тонови на чоколадо, MESETA SUPERCREMA претставува идеален избор за оние кои сакаат кафе во зрна за да подготват особено силно еспресо.

  Состав: 30% Арабика / 70% Робуста

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Attibassi Sublime 100% Arabica 1kg

  Префинета мешавина од 100% зрна Арабика, кои со себе носат непроценливо богатство од миризливи и цветни ароми. Висококвалитетните и драгоцени зрна му ги подаруваат на ова кафе типичните цветни и овошни мириси. Посебното печење го заокружува деликатниот вкус и слатката арома.

  Состав: 100% Арабика

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Attibassi Crema D’Oro 1kg

  Квалификувана мешавина за сертифицирано италијанскo еспресо.

  Совршено избалансирана мешавина создадена од внимателно избрани зрна. Бразилските Арабики подаруваат сладок и богат вкус, додека зрната Арабика од Централна Америка и Етиопија го збогатуваат кафето со уникатни цветни и ароматични ноти. Зачинета со мал процент на квалитетни зрна Робуста, мешавината добива полност и одлично тело.

  Карактеристиките се усовршуваат со вешто, бавно и постепено печење. Целта е едноставна: да се создаде кафе кое ќе ги изненади и вистинските познавачи.

  Состав: 80% Арабика / 20% Робуста

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Attibassi 1918 1kg

  Квалификувана мешавина за сертифицирано италијанскo еспресо.

  Еспресо мешавина која најдобро го отсликува типичниот италијански вкус, и гордо го претставува долгогодишното искуство на ATTIBASSI.

  Внимателно избрани зрна Робуста од Индија, Африка и Далечниот Исток, совршено споени со Бразилски Арабики, создаваат мешавина со извонредно богат карактер. Накратко кажано, телото и аромата се избалансирани до совршенство.

  Состав: 65% Арабика / 35% Робуста

  Пакување: 1кг

  Quick View
 • Attibassi Guatemala 500gr

  Ексклузивни зрна Guatemala Arabica од едно потекло, кои создаваат полно тело, со ноти на свежо и суво овошје збогатено со ноти на темно чоколадо. Висококвалитетно кафе составено 75 % Arabica,  и 25% цврсти зрна Robusta кои придонесуваат вкусна крема во шољата на вашето еспресо кафе.

  Пакување: 500гр.

   

   

   

  Quick View
 • Attibassi Colombia 100% arabica 500gr.

  Ексклузивни зрна Colombia 100%  Арабика од едно потекло. Висококвалитетните и драгоцени зрна му ги подаруваат на ова кафе типичните цветни и овошни мириси. Посебното печење го заокружува деликатниот вкус и слатката арома.

  Состав: 100% Арабика

  Пакување: 500гр

  Quick View
 • Barista Bio 500gr

  100% органски произведени зрна кафе, одгледувани и преработени со почитување на животната средина во земјите на потекло. Нејзиното вешто мешање на зрна Арабика и Робуста ги создава вистинските ароматични ноти додека ги одржува телото и заоблените текстури. Совршено  спој на ароми избалансирани од природата.

  Кесата може повторно да се затвора за да ги одржува зрната кафе во нивната најдобра свежина подолго време.

  Пакување: 500гр

  Quick View
X