Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Attibassi Moka 1918 250g

380.00 ден

Новата мешавина од мелено кафе Attibassi е во практична конзерва од 250 гр. и е наменета за сите оние кои сакаат дома да прават кафе во класичен мока апарат.

Мешавината постигнува совршена рамнотежа помеѓу Арабика и Робуста.

Зрната Арабика од Бразил ѝ даваат на мешавината сладост и интензитет, а потоа таа се збогатува со ароматични акценти благодарение на зрната од Азија и Централна Америка. Додавањето на мал процент на Робуста ја комплетира сликата, измазнувајќи го кафето и додавајќи на вкусот. За крај, специјалното печење на кафето е јаготка на шлагот.

Пакување: Лименка 250 гр.

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Тежина

250g

Цена

100ден

X