Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Nero Nobile Qualita Oro 250 gr.

140.00 ден

Искуството на италијанската машина за печење кафе… мешавината е многу добро избалансирана и нуди одлична крема во шолјата кафе, овошна арома и чоколаден aftertaste. Вистинскиот вкус на италијанско еспресо.

 

Тело: 4/5

Горчина: 3/5

Киселост: 2/5

Aftertaste: 4/5

Печење: Средно/темно печено

Потекло на Арабика: Бразил – Никарагва

Потекло на Робуста: Индија – Индонезија

 

Пакување: вакум 250 гр.

Нема на залиха

Бренд:
X