Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Linguine

119.00 ден

Linguine од Pastificio Di Martino е совршен избор за сите љубители на италијанската кујна кои бараат висококвалитетен производ, целосно направен од италијанска пченица.

Linguine Di Martino се направени со најдобрите состојки, од изборот на зрната до обработката. Благодарение на ова, тие гарантираат уникатен и автентичен вкус, придружен со висококвалитетни нутритивни вредности.

Спакувано во практични кутии од 500 g, Linguine Di Martino се посветува на брзи и ефективни подготовки, без губење на квалитетот. Форматот на лингвин со средна големина е совршено прилагоден на сите видови сосови, од најлесните до најсолените и зачинетите.

Di Martino Linguine е совршен за многу рецепти од италијанската кујна, како што се познатите тестенини со школки или поедноставните и повкусни тестенини со сос од домати. Понатаму, нивниот тенок и долг формат ги прави идеални за јадења базирани на риба или зеленчук, подобрувајќи го секој вкус.

Богата со јаглехидрати, Linguine Di Martino носи енергија во телото и е добар извор на влакна.

Тежина: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X