Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Pastificio Di Martino

Се прикажуваат сите 10 резултати

 • Паста Linguine

  Linguine од Pastificio Di Martino е совршен избор за сите љубители на италијанската кујна кои бараат висококвалитетен производ, целосно направен од италијанска пченица.

  Linguine Di Martino се направени со најдобрите состојки, од изборот на зрната до обработката. Благодарение на ова, тие гарантираат уникатен и автентичен вкус, придружен со висококвалитетни нутритивни вредности.

  Спакувано во практични кутии од 500 g, Linguine Di Martino се посветува на брзи и ефективни подготовки, без губење на квалитетот. Форматот на лингвин со средна големина е совршено прилагоден на сите видови сосови, од најлесните до најсолените и зачинетите.

  Di Martino Linguine е совршен за многу рецепти од италијанската кујна, како што се познатите тестенини со школки или поедноставните и повкусни тестенини со сос од домати. Понатаму, нивниот тенок и долг формат ги прави идеални за јадења базирани на риба или зеленчук, подобрувајќи го секој вкус.

  Богата со јаглехидрати, Linguine Di Martino носи енергија во телото и е добар извор на влакна.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Paccheri

  Paccheri е голема тестенина со порозна површина и е одлична класика на неаполската традиција, совршена за љубителите на италијанските тестенини. Овој формат на тестенини се карактеризира со порозна конзистентност што овозможува зачините да се впијат на најдобар можен начин, гарантирајќи уникатно искуство за вкус.

  Неговата разновидност го прави погоден за повеќекратна употреба во кујната, од подготовка на јадења од печени тестенини до супи и салати со тестенини.

  Откријте го задоволството да уживате во италијанските тестенини на најдобар можен начин со овој висококвалитетен облик на тестенини.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Orecchiette

  Orecchiette од Pastificio Di Martino, направен од 100% италијанска пченица со највисок квалитет.

  Orecchiette се многу разновидна форма на тестенини, совршени за подготовка на вкусни и креативни јадења. Понатаму, асортиманот на рецепти со Orecchiette е огромен: од традиционалното орече со врвови од репка до најиновативните и најгурманските јадења, Orecchiette совршено се прилагодува на сите зачини.

  Orecchiette од фабриката за тестенини Ди Мартино е создаден за да ги задоволи желбите на најпребирливите непца, кои секогаш го бараат најдоброто од италијанската традиција.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Pappardelle

  Pappardelle од Pastificio Di Martino се амблем на италијанската кулинарска традиција. Подготвени користејќи само висококвалитетна италијанска пченица, нашите папардели се совршена комбинација на вкус и исхрана.

  Pappardelle од Pastificio Di Martino се достапни во формати од 250 g  совршени за секое кулинарско барање. Тие се идеална состојка за подготовка на свежи и вкусни јадења од тестенини, како што е класичниот папардел со сос од месо или папардел со печурки од порцини.

  Нашите готвачи препорачуваат да го послужите Папардел со  порција рагу и да го комплетирате јадењето со посипување рендан пармезан и капки екстра девствено маслиново масло.

  Тежина: 250g

  Quick View
 • Паста Spaghetti

  Ајде да зборуваме за еден од најомилените и најценетите прехранбени производи во светот, Spaghetti ! Оние на Pastificio Di Martino се производ со највисок квалитет, 100% италијанска пченица. Хранливите вредности на овие шпагети се, за секоја порција од 100 грама, приближно 350 калории, 14 грама протеини, 70 грама јаглени хидрати и само 1,5 грама масти, нашите шпагети се исто така добар извор на влакна, витамини од групата Б и минерални соли. Форматот што го избра Pastificio Di Martino е класичниот шпагети, со должина од околу 25 сантиметри и дијаметар од околу 1,7 милиметри. Пакувањето од 500 грама е идеално за 4члено семејство. Кога станува збор за шпагети, секако најчести рецепти се оние на база на домат и босилек, масло и лук или карбонара.

  Тежина: 500g

  Quick View
 • Паста Rigatoni

  Ригатоните од Pastificio Di Martino се задоволство на 100% италијански тестенини. Овие ригатони се направени исклучиво со висококвалитетна 100% италијанска пченица и произведени според античката занаетчиска традиција на Pastificio Di Martino.

  Популарните рецепти за Ригатони вклучуваат classic amatriciana, тестенини со сардини, тестенини alla norma и печени тестенини. За најдобри резултати, препорачливо е ригатоните да се варат во многу солена вода околу 10-12 минути, а потоа да се исцедат и да се зачинуваат по вкус. Пробајте ги ригатоните на Ди Мартино денес и откријте го автентичниот вкус на вистинските италијански тестенини!

  Грамажа: 500g

  Quick View
 • Паста Tagliatelle

  Таљателите се најпознатата форма на тестенини во италијанската кујна. Тие имаат древна традиција и често се сметаат за еден од најрепрезентативните форми на тестенини во локалната кујна.
  Pastificio Di Martino нуди варијанта на суви тестенини, на база на брашно  од тврда пченица, од класичната подготовка на Tagliatelle all’uovo.

  Совршено се комбинираат со широк спектар на зачини, од покласичниот болоњезе сос, до сосовите од печурки, но и до сосовите од зеленчук и различните ароми.

  Откријте ги нашите Tagliatelle, многу разновиден формат на тестенини, кој нуди многу можности за комбинации и подготовки.

  Грамажа: 500g

  Quick View
 • Паста Spaghetti Lungi

  Spaghetti Lunghi е класичен облик на Pastificio Di Martino, во чест на тестенини на Gragnano, занаетчиски производ кој според традицијата бил рачно спакуван во сина  хартија, позната и како „макарони хартија“. Оваа тестенина се карактеризира со традиционален процес кој вклучува употреба на висококвалитететно брашно од тврда пченица и бавно сушење на ниски температури.

  Благодарение на овие карактеристики, Spaghetti Lunghi имаат уникатен вкус и совршена конзистентност . Овој производ е идеален за подготовка на вкусни јадења со тестенини, како што се традиционалната Carbonara  или Arrabbiata.

  Понатаму, Spaghetti Lunghi е одличен избор за оние кои бараат висококвалитетни производи и сакаат да ја поддржат италијанската занаетчиска традиција.

  Грамажа: 1000g

  Quick View
 • Паста Trofie

  Трофите се типична форма на тестенини од регионот на Лигурија, која се карактеризира со својата уникатна форма добиена преку процес на „триење“ на рацете. Овој формат на тестенини е многу разновиден и може да се користи во многу рецепти, од класичното јадење типично за Лигурија, трофи со песто, но исто така се одлични и со сосови од риба.

  Благодарение на нивната конзистентност, трофите добро ги чуваат зачините и совршено се комбинираат со сосови на база на домати, зеленчук или риба. Неговата издолжена и заоблена форма исто така го прави совршен за создавање јадења со тестенини со оригинален и волшебен дизајн. Пробајте ги трофите за автентично и вкусно јадење!

  Грамажа: 500g

  Quick View
 • Паста Bucatini

  Bucatini на Pastificio Di Martino се производ со највисок квалитет, изработен од 100% италијанска пченица . Благодарение на внимателниот избор на суровини и децениското искуство во преработката на тестенини, овие букатини се одликуваат со нивната конзистентност, мирис и уникатен и непогрешлив вкус.

  Од нутриционистичка гледна точка, Bucatini од Pastificio Di Martino се скапоцен извор на сложени јаглехидрати, неопходни за снабдување со енергија на нашето тело. Понатаму, благодарение на занаетчиската обработка на ниски температури, оваа тестенина ги зачувува непроменети сите својства на пченицата, како што се витамини, минерални соли и влакна, сите облици на Ди Мартино имаат и одличен процент на протеини, најмалку 14%.

  Форматот на букатините е класичен, со шуплив цилиндричен пресек во центарот, идеален за држење на сосот и максимално уживање во секој залак. Доаѓа во пакувања од 500 g, совршени за семејства или специјални прилики.

  Меѓу најчестите рецепти со Букатини од Пастифицио Ди Мартино, се издвојуваат традиционалните препарати на италијанската кујна, како што е безвременската Amatriciana.

  Грамажа: 500g

  Quick View
X