Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Paccheri

250.00 ден

Paccheri е голема тестенина со порозна површина и е одлична класика на неаполската традиција, совршена за љубителите на италијанските тестенини. Овој формат на тестенини се карактеризира со порозна конзистентност што овозможува зачините да се впијат на најдобар можен начин, гарантирајќи уникатно искуство за вкус.

Неговата разновидност го прави погоден за повеќекратна употреба во кујната, од подготовка на јадења од печени тестенини до супи и салати со тестенини.

Откријте го задоволството да уживате во италијанските тестенини на најдобар можен начин со овој висококвалитетен облик на тестенини.

Тежина: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X