Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Orecchiette

180.00 ден

Orecchiette од Pastificio Di Martino, направен од 100% италијанска пченица со највисок квалитет.

Orecchiette се многу разновидна форма на тестенини, совршени за подготовка на вкусни и креативни јадења. Понатаму, асортиманот на рецепти со Orecchiette е огромен: од традиционалното орече со врвови од репка до најиновативните и најгурманските јадења, Orecchiette совршено се прилагодува на сите зачини.

Orecchiette од фабриката за тестенини Ди Мартино е создаден за да ги задоволи желбите на најпребирливите непца, кои секогаш го бараат најдоброто од италијанската традиција.

Тежина: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X