Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Penne Mezzani Rigate

135.00 ден

Penne Mezzani Rigate од Pastificio Di Martino се автентичен деликатес! Изработени исклучиво од висококвалитетна 100% италијанска пченица.

Обликот на Penne Mezzani Rigate е совршен за секој рецепт за тестенини. Нивните вдлабнатини ( жлебови )помагаат да се задржи сосот, правејќи го секој залак повкусен и повкусен.

Еден од најпопуларните рецепти со овие пени е класичната тестенина alla norma, со домат, модри патлиџани, босилек и солена рикота. Но, можностите се бесконечни: обидете се да ги подготвите овие пени со сос од печурки од порцини или со домашен сос од песто од босилек.

Тежина: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X