Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Robo Roux Bianco 600g

1,243.00 ден

Белиот Ру е дехидрирана база за правење бешамел и слични сосеви. Може да се користи и за згуснување на супи, рижота, сосови, креми и десерти. За подготовка, 60-100 грама од белиот Ру се раствора во 1 литар зовриена течност.

Пакување: пластична тегла 600 гр

Нема на залиха

Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

Robo

Тежина

600g

Цена

100ден

X