Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Pappardelle

118.00 ден

Pappardelle од Pastificio Di Martino се амблем на италијанската кулинарска традиција. Подготвени користејќи само висококвалитетна италијанска пченица, нашите папардели се совршена комбинација на вкус и исхрана.

Pappardelle од Pastificio Di Martino се достапни во формати од 250 g  совршени за секое кулинарско барање. Тие се идеална состојка за подготовка на свежи и вкусни јадења од тестенини, како што е класичниот папардел со сос од месо или папардел со печурки од порцини.

Нашите готвачи препорачуваат да го послужите Папардел со  порција рагу и да го комплетирате јадењето со посипување рендан пармезан и капки екстра девствено маслиново масло.

Тежина: 250g

На залиха

Количина:
Бренд:
X