Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Spaghetti

119.00 ден

Ајде да зборуваме за еден од најомилените и најценетите прехранбени производи во светот, Spaghetti ! Оние на Pastificio Di Martino се производ со највисок квалитет, 100% италијанска пченица. Хранливите вредности на овие шпагети се, за секоја порција од 100 грама, приближно 350 калории, 14 грама протеини, 70 грама јаглени хидрати и само 1,5 грама масти, нашите шпагети се исто така добар извор на влакна, витамини од групата Б и минерални соли. Форматот што го избра Pastificio Di Martino е класичниот шпагети, со должина од околу 25 сантиметри и дијаметар од околу 1,7 милиметри. Пакувањето од 500 грама е идеално за 4члено семејство. Кога станува збор за шпагети, секако најчести рецепти се оние на база на домат и босилек, масло и лук или карбонара.

Тежина: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X