Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Rigatoni

135.00 ден

Ригатоните од Pastificio Di Martino се задоволство на 100% италијански тестенини. Овие ригатони се направени исклучиво со висококвалитетна 100% италијанска пченица и произведени според античката занаетчиска традиција на Pastificio Di Martino.

Популарните рецепти за Ригатони вклучуваат classic amatriciana, тестенини со сардини, тестенини alla norma и печени тестенини. За најдобри резултати, препорачливо е ригатоните да се варат во многу солена вода околу 10-12 минути, а потоа да се исцедат и да се зачинуваат по вкус. Пробајте ги ригатоните на Ди Мартино денес и откријте го автентичниот вкус на вистинските италијански тестенини!

Грамажа: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X