Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Tagliatelle

235.00 ден

Таљателите се најпознатата форма на тестенини во италијанската кујна. Тие имаат древна традиција и често се сметаат за еден од најрепрезентативните форми на тестенини во локалната кујна.
Pastificio Di Martino нуди варијанта на суви тестенини, на база на брашно  од тврда пченица, од класичната подготовка на Tagliatelle all’uovo.

Совршено се комбинираат со широк спектар на зачини, од покласичниот болоњезе сос, до сосовите од печурки, но и до сосовите од зеленчук и различните ароми.

Откријте ги нашите Tagliatelle, многу разновиден формат на тестенини, кој нуди многу можности за комбинации и подготовки.

Грамажа: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X