Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Spaghetti Lungi

600.00 ден

Spaghetti Lunghi е класичен облик на Pastificio Di Martino, во чест на тестенини на Gragnano, занаетчиски производ кој според традицијата бил рачно спакуван во сина  хартија, позната и како „макарони хартија“. Оваа тестенина се карактеризира со традиционален процес кој вклучува употреба на висококвалитететно брашно од тврда пченица и бавно сушење на ниски температури.

Благодарение на овие карактеристики, Spaghetti Lunghi имаат уникатен вкус и совршена конзистентност . Овој производ е идеален за подготовка на вкусни јадења со тестенини, како што се традиционалната Carbonara  или Arrabbiata.

Понатаму, Spaghetti Lunghi е одличен избор за оние кои бараат висококвалитетни производи и сакаат да ја поддржат италијанската занаетчиска традиција.

Грамажа: 1000g

На залиха

Количина:
Бренд:
X