Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Trofie

180.00 ден

Трофите се типична форма на тестенини од регионот на Лигурија, која се карактеризира со својата уникатна форма добиена преку процес на „триење“ на рацете. Овој формат на тестенини е многу разновиден и може да се користи во многу рецепти, од класичното јадење типично за Лигурија, трофи со песто, но исто така се одлични и со сосови од риба.

Благодарение на нивната конзистентност, трофите добро ги чуваат зачините и совршено се комбинираат со сосови на база на домати, зеленчук или риба. Неговата издолжена и заоблена форма исто така го прави совршен за создавање јадења со тестенини со оригинален и волшебен дизајн. Пробајте ги трофите за автентично и вкусно јадење!

Грамажа: 500g

Нема на залиха

Бренд:
X