Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Паста Bucatini

119.00 ден

Bucatini на Pastificio Di Martino се производ со највисок квалитет, изработен од 100% италијанска пченица . Благодарение на внимателниот избор на суровини и децениското искуство во преработката на тестенини, овие букатини се одликуваат со нивната конзистентност, мирис и уникатен и непогрешлив вкус.

Од нутриционистичка гледна точка, Bucatini од Pastificio Di Martino се скапоцен извор на сложени јаглехидрати, неопходни за снабдување со енергија на нашето тело. Понатаму, благодарение на занаетчиската обработка на ниски температури, оваа тестенина ги зачувува непроменети сите својства на пченицата, како што се витамини, минерални соли и влакна, сите облици на Ди Мартино имаат и одличен процент на протеини, најмалку 14%.

Форматот на букатините е класичен, со шуплив цилиндричен пресек во центарот, идеален за држење на сосот и максимално уживање во секој залак. Доаѓа во пакувања од 500 g, совршени за семејства или специјални прилики.

Меѓу најчестите рецепти со Букатини од Пастифицио Ди Мартино, се издвојуваат традиционалните препарати на италијанската кујна, како што е безвременската Amatriciana.

Грамажа: 500g

На залиха

Количина:
Бренд:
X