Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Паста Pappardelle

118.00 ден

Pappardelle од Pastificio Di Martino се амблем на италијанската кулинарска традиција. Подготвени користејќи само висококвалитетна италијанска пченица, нашите папардели се совршена комбинација на вкус и исхрана.

Pappardelle од Pastificio Di Martino се достапни во формати од 250 g  совршени за секое кулинарско барање. Тие се идеална состојка за подготовка на свежи и вкусни јадења од тестенини, како што е класичниот папардел со сос од месо или папардел со печурки од порцини.

Нашите готвачи препорачуваат да го послужите Папардел со  порција рагу и да го комплетирате јадењето со посипување рендан пармезан и капки екстра девствено маслиново масло.

Тежина: 250g

На залиха

Количина:
Бренд:
X