Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Тестенини од тврда пченица Фарфале Ригате

109.00 ден

Фарфале ригате е новина во палетата на вкусови, на која Ла Молисана е навистина горда. Овие тестенини иако се нови, правени се по традиционалниот рецепт на Ла Молисана. Направени од 100% италијанско пченкарно брашно, овој деликатес “мора” да го има секој љубител на италијанската кујна. Тие се лесно препознатливи, со форма на мали пеперутки, а впечатлива е и нивната груба структура, која е резултат на нивната подготовка во бронзени калапи. Но не е само изгледот привлечен, тие имаат богат и впечатлив вкус, а самата структура овозможува полесно да се задржуваат сосовите.

Тежина: 500g

Нема на залиха

Бренд: