Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Таљателе од органско пченкарно брашно

113.00 ден

Ригорозниот процес на производство на органските таљатели на Alce Nero, мешавина за која се користи изворска вода од Доломитите, со подготовка во бронзени калаипи, овозможува тестенини со непогрешлив вкус и одлична отпорност на готвење. Благодарение на нивната ширина и рапава површина, гарантираат совршено впивање на сосот. Погодни се за сосови засновани на зеленчук или месо, за потрадиционални италијански јадења.

Грамажа: 250g

Нема на залиха

Бренд: