Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Органски тестенини од тврдо пченично брашно Фарфале

143.00 ден

Познатиот начин на производство на тестетенини во бронзени калапи, кој овозможува тестенините полесно да го впијат сосот, ги одликува и овие органски тестенини. Името Farfalle, што означува “пеперутки“, го добиле токму поради нивниот изглед. Секое залче е ново, интересно и скокотливо искуство со овие органски тестенини подготвени во комбинација со сос од печурки, или пак како ладна салата од тестенини со домати, брокула и маслинки. Уживајте во експериментирањето во Вашата кујна.

Грамажа: 500g

Нема на залиха

Бренд: