Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Органски безглутенски Пене од пченка и ориз

149.00 ден

Органските макарони Пене без глутен на Alce Nero се произведуваат само со органска пченка и ориз одгледувани во Италија. Рецептот е дизајниран да постигне правилен баланс на вкусови помеѓу белата и жолтата пченка и оризот. Отпорноста на готвење е одлична, а оригиналната форма и миризливиот вкус се зачувани. Тие се совршени во комбинација со сосови базирани на домати.

Грамажа: 250g

Нема на залиха

Бренд: