Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Attibassi Crema D’Oro 1kg

1,450.00 ден

Квалификувана мешавина за сертифицирано италијанскo еспресо.

Совршено избалансирана мешавина создадена од внимателно избрани зрна. Бразилските Арабики подаруваат сладок и богат вкус, додека зрната Арабика од Централна Америка и Етиопија го збогатуваат кафето со уникатни цветни и ароматични ноти. Зачинета со мал процент на квалитетни зрна Робуста, мешавината добива полност и одлично тело.

Карактеристиките се усовршуваат со вешто, бавно и постепено печење. Целта е едноставна: да се создаде кафе кое ќе ги изненади и вистинските познавачи.

Состав: 80% Арабика / 20% Робуста

Пакување: 1кг

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

ATTIBASSI

Тежина

1kg

Цена

100ден

X