Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Essse

Прикажувам 1–12 од 21 резултати

 • Пaket Kафемат Giugiaro S12 + 50 Кафе Капсули

  Биди сам свој Бариста. Оригиналниот вкус од кафулињата, вкусот на вистинското италијанско еспресо.

  Совршен спој на целосно развиен и елегантен апарат за кафе, креиран во стилот на Giugiaro Design, и ексклузивна линија на капсули, составена од 6 ценети мешавини кафе.

  Создадена во стилот на GIUGIARO DESIGN, новиот апарат S12 претставува спој на едноставни форми и компактни димензии, адаптирајќи се на секој амбиент. Технологијата ги гарантира сите суштински параметри за најдобра екстракција на кафето. Едноставната употреба овозможува секому, во секое време, да подготви извонредно италијанско еспресо.

  Пакетот содржи: Кафемат за капсули S 12 и 100 еспресо ESSSE капсули.

 • Мока Пот Pezzetti + Essse Ideale 250G

  Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

  Пакетот содржи:

  1. Мока Пот Pezzetti
  • Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Сребрена Капацитет: 2 кафиња

  2. Essse Ideale 250 gr.
  • ПОЛН ВКУС, ПОЛОВИНА КОФЕИН
  Кафето што можете да го пиете повеќепати во текот на денот, дури и попладне и навечер, без да претерате со кофеин.

 • Мока Пот Pezzetti + Attibassi Moka 1918 250G

  Уживајте во традиционално италијанско Мока кафе.

  Пакетот содржи:

  1. Мока Пот Pezzetti
  • Иноксен Мока апарат за подготовка на кафе изработен од нерѓосувачки челик. Гарантира хигиена и безбедност при контакт со храна, обезбедува одлични перформанси и долг животен век. Боја: Црна Капацитет: 3 кафиња

  2. Attibassi Moka 1918 250 gr.
  • Новата мешавина од мелено кафе Attibassi е во практична конзерва од 250 гр. и е наменета за сите оние кои сакаат дома да прават кафе во класичен мока апарат.
  Мешавината постигнува совршена рамнотежа помеѓу Арабика и Робуста.
  Зрната Арабика од Бразил ѝ даваат на мешавината сладост и интензитет, а потоа таа се збогатува со ароматични акценти благодарение на зрната од Азија и Централна Америка. Додавањето на мал процент на Робуста ја комплетира сликата, измазнувајќи го кафето и додавајќи на вкусот. За крај, специјалното печење на кафето е јаготка на шлагот.

   

   

 • Essse Decaffeinato | Nespresso Компатибилни| 10

  Безкофеинско – Мек и деликатен вкус, од кој одскокнува карактеристична долготрајна арома.

  Пакување: Кутија 10 капсули

  Компатибилни со кафемати Nespresso.

 • Комлет Essse капсули за дегустација 36 капсули

  Комлетот за дегустација содржи голем избор на кафиња и напитоци за секој момент од денот.

  Содржина:

  3 капсули Maestoso (кафе)
  3 капсули Infinito (кафе)
  3 капсули Arabesco (кафе)
  3 капсули Decaffeinato (кафе)
  3 капсули Ideale (кафе)
  3 капсули Valzer (кафе)
  3 капсули Камилица
  3 капсули Јачмен
  3 капсули Женшен
  3 капсули Чај од лимун
  3 капсули Инфузија од шумско овошје
  3 капсули Зелен чај
  3 капсули Инфузија од лимун и ѓумбир

  Пакување: кутија 36 капсули

 • Essse Americano 250g

  Идеално за подготовка на совршено филтер американско кафе, со лесно тело и нежна арома.

  Пакување: Лименка 250 гр

 • Essse Espresso 250g

  Избраните квалитети и ситното мелење овозможуваат да подготвите кафе со  интензивен и постојан вкус, совршено соединувајќи ги вкусовите и аромите.

  Пакување: Лименка 250 гр

 • Essse 100% Arabica | Nespresso компатибилни | 10

  СЛАТКО И НЕЖНО – Со киселкасти карактеристики, овошни и цветни тонови и деликатен aftertaste на житарки.

  Пакување: Кутија 10 капсули

  Компатибилни со кафемати Nespresso.

 • Essse Ideale 250g

  ПОЛН ВКУС, ПОЛОВИНА КОФЕИН

  Кафето што можете да го пиете повеќепати во текот на денот, дури и попладне и навечер, без да претерате со кофеин.

  За мока и машини за еспресо.

   

  Пакување: Лименка 250 гр.

 • Essse Intenso | Nespresso компатибилни | 10

  ИНТЕНЗИВНО И ПОСТОЈАНО – Заокружен и ароматичен вкус, со нота на чоколадо и зачинети нијанси. Кремасто тело и aftertaste што останува.

  Пакување: Кутија 10 капсули

  Компатибилни со кафемати Nespresso.

 • Essse Decaffeinato | Еssse компатибилни | 50

  БЕСКОФЕИНСКО

  Мешавина од Арабика и Робуста, бескофеински со цел да се потенцираат органолептичките карактеристики на ароматичност, киселост и постојаност. Нежен и сладок вкус.

  Арома: 3/5
  Тело: 2,5/5
  Интензитет: 3/5
  Киселост: 4/5
  Печење: Светло

  ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

  Пакување: 50 капсули