Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Toschi Gemma Nera Gold 250ml

999.00 ден

Врвот на производството во однос на густината, Балсамико оцетот од Модена IGP Gemma Nera Toschi се карактеризира со полно тело и слатко-горчлив, заоблен и кадифен вкус.

Gemma Nera е создадена со соединување на едноставни природни состојки како што се ширата и винскиот оцет, без додавање карамела. Како резултат се добива додаток, односно состојка, која претставува едно вистинско сетилно искуство.

Карактеристичниот и препознатлив мирис и темната боја со интензивен сјај го придружуваат целосниот и постојаниот вкус кој се чувствува на непцето. Балсамико оцетот Gemma Nera Toschi има разновиден карактер: совршен во салата, на месо и на риба, на пржена храна, на пармезан, на јагоди и сладолед. За иновативно кулинарско искуство, пробајте го Балсамико оцетот од Модена IGP Gemma Nera Toschi во комбинација со суши и темпура.

Пакување: Стакло 250 мл.

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

Toschi

Тежина

100g

Цена

100ден

X