Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

D’Amico Песто Џеновезе 130g

141.00 ден

Песто Џеновезе е еден од најпознатити италијаснски сосови. Подготвен со толчење на босилок, пармезан, пиноли и лукче се прилагодува на најразлични рецепти. Совршен додаток е во тестенини, рижото, брускети, сендвичи, бургери, салати, пица и лазањи. Интересен рецепт кој мора да го пробате е шери доматчиња полнети со песто. Одличен за зачинување на крем супи.

Пакување: тегла 130 гр

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

D'Amico

Тежина

130g

Цена

100ден

X