Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Органски интегрални тестенини Пене Ригате

179.00 ден

Органските “пене ригате“ на Alce Nero се добиваат со исклучиво органско интегрално брашно од тврда пченица, добиена со мелење на цели зрна без рафинирање или додатоци. Тестото, направено со изворска вода од Доломитите, им дава уникатен вкус и интензивна арома на тестенините. Органските тестенини од цело пченично зрно се богати со влакна. Благодарение на одличната отпорност на готвење, тие се совршени за правење вкусни и едноставни рецепти.

Грамажа: 500g

Нема на залиха

Бренд:
X