Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Alce Nero

Се прикажуваат сите 10 резултати

 • Органски безглутенски Пене од пченка и ориз

  Органските макарони Пене без глутен на Alce Nero се произведуваат само со органска пченка и ориз одгледувани во Италија. Рецептот е дизајниран да постигне правилен баланс на вкусови помеѓу белата и жолтата пченка и оризот. Отпорноста на готвење е одлична, а оригиналната форма и миризливиот вкус се зачувани. Тие се совршени во комбинација со сосови базирани на домати.

  Грамажа: 250g

 • Органски безглутенски шпагети од пченка и ориз

  Органските шпагети без глутен на Alce Nero се произведуваат само со органска пченка и ориз одгледувани во Италија. Рецептот е дизајниран да постигне правилен баланс на вкусови помеѓу белата и жолтата пченка и оризот. Отпорноста на готвење е одлична, а оригиналната форма и миризливиот вкус се зачувани. Тие се совршени во комбинација со сосови базирани на домати.

  Грамажа: 250g

 • Таљателе од органско пченкарно брашно

  Ригорозниот процес на производство на органските таљатели на Alce Nero, мешавина за која се користи изворска вода од Доломитите, со подготовка во бронзени калаипи, овозможува тестенини со непогрешлив вкус и одлична отпорност на готвење. Благодарение на нивната ширина и рапава површина, гарантираат совршено впивање на сосот. Погодни се за сосови засновани на зеленчук или месо, за потрадиционални италијански јадења.

  Грамажа: 250g

 • Лазањи од органско брашно

  Лазањите на Alce Nero направени во бронзени калапи имаат погруба конзистентност, со цел што подобро ги апсорбира состојките. Може да ги ставите директно во рерна, без претходно да ги готвите, или малку да ги потопите во зовриена вода да омекнат пред да ги ставите во рерна. Не е важно кој начин на подготовка ќе го одберете со овие органски лазањи кои го гарантираат вкусот.

  Грамажа: 250g

 • Органски тестенини од тврдо пченично брашно Фарфале

  Познатиот начин на производство на тестетенини во бронзени калапи, кој овозможува тестенините полесно да го впијат сосот, ги одликува и овие органски тестенини. Името Farfalle, што означува “пеперутки“, го добиле токму поради нивниот изглед. Секое залче е ново, интересно и скокотливо искуство со овие органски тестенини подготвени во комбинација со сос од печурки, или пак како ладна салата од тестенини со домати, брокула и маслинки. Уживајте во експериментирањето во Вашата кујна.

  Грамажа: 500g

 • Органски тестенини во форма на животни

  Органски произведените тестенини во форма на животни се одличен избор. Тие се интересни бидејќи се во најразлични форми кои ќе го направат ручекот интересно искуство. Најмалите ги обожуваат, а кај возрасните внесуваат забава во и онака брзиот начин на живот. Дозволете си да уживате во овие тестетенини произведени во бронзени калапи!

  Грамажа: 250g

 • Органски тестенини од тврдо пченично брашно Пене Ригате

  Ригорозниот процес на производство на органските “пене ригате“ на Alce Nero, мешавина за која се користи изворска вода од Доломитите, со подготовка во бронзени калаипи, овозможува тестенини со непогрешлив вкус и одлична отпорност на готвење. Тие се идеални во комбинација со едноставни и оригинални сосови.

  Грамажа: 500g

 • Органски шпагети од тврдо пченично брашно

  Тестото за подготовка на овие тестенини се прави со изворска вода од Доломитите. Органските тестенини од тврда пченица се прават во бронзени калапи, кои им даваат рапава површина за подобро да го примаат сосот при подготовката. Имаат одлична отпорност на готвење и се совршени во комбинација со едноставни сосови на база на домат.

  Грамажа: 500g

 • Органски интегрални тестенини Пене Ригате

  Органските “пене ригате“ на Alce Nero се добиваат со исклучиво органско интегрално брашно од тврда пченица, добиена со мелење на цели зрна без рафинирање или додатоци. Тестото, направено со изворска вода од Доломитите, им дава уникатен вкус и интензивна арома на тестенините. Органските тестенини од цело пченично зрно се богати со влакна. Благодарение на одличната отпорност на готвење, тие се совршени за правење вкусни и едноставни рецепти.

  Грамажа: 500g

 • Органски интегрални шпагети

  Органските интегрални шпагети Alce Nero n°3 се добиваат со употреба на органска тврда пченица, добиена со мелење на целото зрно, без рафинирања или додатоци. Тестото за овие тестенините се прави со изворска вода од Доломитите. Органските интегрални тестенини се богати со растителни влакна и се идеални во комбинација со сосови од домати или зеленчук.

  Грамажа: 500g