Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Toschi Традиционален Балсамико Оцет Од Модена DOP Стар 12 Години 125ml

7,280.00 ден

100% направен од типично грозје од Модена.

Стареен најмалку 12 години во буриња од различни видови дрва.

Дегустирајќи го традиционалниот оцет балзамико од Модена е како да правите прошетка низ сончеви и плодни површини, по канали, ровови и дрвја и како да се протнувате низ лозја.

Капка по капка, пробувајќи го е како откривање нова територија, неговата историја и неговите мириси.

Внимателно избранo од најдобрите видови грозје, варени на отворено, со грижа и трпеливост, оставени да отстојат во вредни дрвени буриња, стареено најмалку 12 години по најстарите рецепти на Модена, внимателно следено и, крајниот резултат – Традиционалниот оцет Балзамико од Модена е врвот во спектарот на нашите производи.

 

Карактеристики

Густ, сирупен и пријатно ароматичен, најдобро се изразува кога се користи сиров со јагоди или Пармиџано Реџано.

Пакување: Стакло 125 мл.

Во кутија за подароци, содржи брошура со рецепти и историја на производот.

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

Toschi

Тежина

125ml

Цена

100ден

X