Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Тестенини од тврда пченица Пене Ригате

109.00 ден

Велат дека Италија е позната и како земја на водениците, фабриките за тестенини и “Макаронарите”. Тоа е така бидејќи Апенините го даваат најквалитетното пченично зрно, од кое се прават и највкусните тестенини во светот. А, Ла Молиаана со своите Пене Ригате тестенини претставува еден вид амбасадор на оваа земја и квалитетот за кој се залага.Пене Ригате, припаѓаат на редот класични тестенини кои се правени од 100% италијанска пченица, мелена во воденица на камен. Тие се подготвени во бронзени калапи, кои што им даваат специфична погруба структура што ги прави погодни за полесна абсорпција на зачини и сосови. Со тестенините Пене Ригате можете слободно да експериментирате во вашата кујна, да ги подготвувате со моцарела, домати и партизан, а тие ќе ви возвратат со медитеранска арома и живописен златен вкус.

Тежина: 500g

Нема на залиха

Бренд: