Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Essse Maestoso | Еssse компатибилни | 50

1,000.00 ден

КРЕМАСТО И КАДИФЕНО

Мешавина од префинети зрна кафе Арабика и фини зрна Робуста, со структурирано тело, богата арома и постојан вкус, кремасто со избалансиран сладок-горчлив вкус, со навестувања на чоколадо и ноти на ванила и зачини.

Арома: 4/5
Тело: 4/5
Интензитет: 5/5
Киселост: 3/5
Печење: Средно

ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

Пакување: 50 капсули

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

Essse

Тежина

100g

Цена

100ден

X