Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Essse Arabesco | Еssse компатибилни | 50

1,000.00 ден

100% АРАБИКА

Мешавина од префинети зрна Арабика, која ги истакнува киселкастите карактеристики со овошни и цветни тонови и со деликатен “aftertaste“ на житарки.  Слатко и со заокружен вкус.
Арома: 5/5
Тело: 3/5
Интензитет: 3/5
Киселост: 5/5
Печење: Средно

ESSSE SISTEMA ESPRESSO капсулите се компатибилни со АПАРАТ ЗА КАФЕ GIUGIARO DESIGN S.12

Пакување: 50 капсули

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Тежина

100g

Цена

100ден

X