Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

D’Amico Маслинки Кастелветрано 290g

154.00 ден

Зелената маслинка од Кастелветрано се одгледува во Трапани на Сицилија, на само неколку километри од морето. Се собира кон крајот на месец септември, пред да биде сосема созреана, додека е уште тврда и со сјајна зелена боја. Маслинката Кастелветрано е свежа, блага, со умерен интензитет на вкусот и има цврста пулпа.
Се употребува во комбинација со риба или бело месо, многу е вкусна и како мезе. Има широка употреба во секакви видови салати, брускети, сендвичи и врапови.

Пакување: тегла 290 гр

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

D'Amico

Тежина

100g

Цена

100ден

X