Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

D’Amico Тробојна Киноа 400g

117.00 ден

Состојки: киноа во три бои (бела, црвена и црна)

Киноата е одличен додаток во исхраната од повеќе причини. Во неа се содржат кварцетин и квамферол – соединенија кои имаат антиинфламаторни, антивирусни и антиканцерогени ефекти, богата е со протеини, минерали и антиоксиданси. Одличен избор е за дијабетичари и за оние кои сакаат да ја намалат својата телесна тежина.

Киноата, како одличен извор на енергија, е едноставна за подготовка на солена и на слатка храна. Совршено се вклопува во салати, во комбинација со различни зеленчуци и во веге исхраната.

Пакување: Конзерва 400 гр

На залиха

Количина:
Бренд:

Дополнителни информации

Бренд

D'Amico

Тежина

400g

Цена

100ден

X