Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Nero Nobile Nicaragua | Nespresso Компатибилни | 10

Original price was: 129.00 ден.Current price is: 100.00 ден.

NICARAGUA е извонредна Арабика од планините на Никарагва. Овој тип кафе има одлично тело, блажина и чоколаден aftertaste.

 

 

Тело: 4/5

Горчина: 2/5

Киселост: 3/5

Aftertaste: 4/5

Печење: Средно/темно печено

Потекло на Арабика: Колумбија

 

Пакување:  10 капсули

Нема на залиха

Бренд:
X