Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

D’AMICO Маслинки Лечино

185.00 ден

Лечино маслинките се едни од најстарите маслинки кои се смета дека првпат се забележале некаде кон крајот на Средниот век низ Тоскана. Лечино маслинките се одгледуваат и за масло, но совршени се за јадење бидејќи се исклучително вкусни и погодни за готвење.
Разновидната сорта Лечино е совршен избор за украсување тестенини, главни јадења или за збогатување салати. Со други зборови, маслинката Лечино е одлична во секакви комбинации и во сите сезони.

Пакување: тегла 270 гр

На залиха

Количина:
Категории , ,
Бренд:
X