Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Search
Close this search box.

Essse Giugiaro S20 Milk

18,500.00 ден

Количина:

Опис

S.20 Latte е најнапредната машина во Essse Caffè Espresso System, има уникатни карактеристики и технологии што го прават еден од лидерите во секторот.

 

– Графички дисплеј од 2,8 инчи со капацитивен екран на допир
Ви овозможува да управувате со менито за навигација во стил на паметен телефон, приспособливо според вашите параметри.

– Essse Caffè патентиран излив за издавање
Дизајниран да ја подобри кремастата и ароматичната хармонија на кафето и сите пијалоци од палетата Еспресо Систем.

– Волуметриски систем за издавање
S.20 Latte дози според волуменот, со што се овозможува подготовка на одлично еспресо, во споредба со традиционалното, и не многу прецизно издавање со времетраење.

– Топла цевка
S20 Latte ви овозможува да подготвувате не само пијалоци на база на кафе, туку и билни чаеви, чај и други топли пијалоци.

– Отворање на рачката со висок отпор
Дизајниран со материјали со врвен квалитет за поголема отпорност и доверливост.

– Прилагодлив држач за чаши
За секоја потреба во однос на обемот на производите.

– Функција на бројачи
Складирање на сите издадени производи за следење на нивната потрошувачка.

– Секција за тестирање и дијагностика
За секогаш да го имате под контрола совршеното функционирање на вашата машина S.20

– Автоматски и воден систем за отстранување бигор
S.20 го води корисникот низ едноставните чекори на процесот на отстранување бигор, програмирани и сигнализирани со специјално предупредување.

– Резервоар за млеко од 0,5л
Отстранлив и лесен за чистење.

– 8 различни видови на приспособливи пијалоци.

– Прилагодување на видот на млечната пена.

– Голем резервоар за вода од 1,4l.
X