Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Casa Olearia Taggiasca

Прикажан е еден резултат

  • Екстра девствено маслиново масло од маслинки Таџаска

    Мирната симболика на маслиновото дрво е осветена уште од античко време од митологијата, уметноста и литературата. Древните верувале во нејзината светост, ставајќи го во ранг на скапоцено богатство и амблем на мирот. Маслиновото нежно дрвоe најкорисното и најстарото растение, од кое човекот можел да извлече основна храна.
    100% екстра девственото маслиново масло „Le Mignole“ доаѓа од ригорозен избор на здрави и зрели маслинки, кои се одгледувани, берени и притискани во Италија. Се одликува со полно тело, пријатно овошна арома и извонреден вкус. Благодарение на неговиот мирис е идеален за секоја подготовка,совршен, исто така, по подготовката, да се воздигне секое јадење со неколку капки маслиново масло. Ова нефилтрирано маслиново масло е идеално за јадења од тестенини, супи базирани мешунки и црвено месо.
    Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

    Грамажа: 750мл