СЕНДВИЧ “ЏЕНОВЕЗЕ“ СО ПЕСТО И ПАРМЕЗАН

sendvich jenoveze so pesto i parmezan
sendvich jenoveze so pesto i parmezan

Време на подготовка:
Подготовка:
Порции: 

Состојки
1 лепче за сендвич
3 лажици песто
80 гр пармезан
2 ливчиња босилек

Подготовка

  1. Исечете го лепчето за сендвич на половина и убаво премачкајте ја внатрешната страна со песто. Додадете го пармезанот врз пестото и затворете го лепчето. Додадете две ливчиња босилек за арома.
  2. Запечето го во тавче со малку путер од двете страни
  3. Сервирајте.

Добар апетит!

Употребени производи