ЊОКИ СО 4 ВИДА СИРЕЊЕ И ТАРТУФ

njoki so 4 vida sirenje i tartuf

Ако сте расположени за многу кремасто јадење кое ќе го направите многу брзо, њоките со 4 вида сирење и тартуф се совршен избор. Меки, кремасти, полни со вкусови. Баш она што ви треба после долг работен ден.

njoki so 4 vida sirenje i tartuf

Време на подготовка: 30 минути
Подготовка: лесна
Порции: 2 

Состојки
300гр њоки од компир
крема 4 сирења
крема од тартуф

Подготовка

  1. Њоките сварете ги во солена вода со малку масло.
  2. Во тенџере на тивок оган ставете ги кремата од 4 сирења и салсата од тартуф и убаво измешајте ги додека не добиете хомогена смеса.
  3. Откако ќе бидат готови њоките, исцедете ги и додајте ги во тенџерето со сосот и измешајте.
  4. Сервирајте.

Добар апетит!

Употребени производи