ГОВЕДСКО МЕСО СО КРЕМА ОД ЦРН ТАРТУФ И ПАРМЕЗАН

govedsko meso so krema od crn trauf i parmezan

Парчето говедско месо со сос од тартуфи и пармезан е вкусно и исклучително богато јадење. Пробајте0го овој рецепт кој се подготвува многу брзо и подгответе се за јадење што ќе ве воодушеви!

govedsko meso so krema od crn trauf i parmezan

Време на подготовка: 15 минути
Подготовка: лесна
Порции: 4 

Состојки
800 гр говедско месо
100 гр крема од црн тартуф
20 гр пармезан
50 гр рукола
маслиново масло
сол

Подготовка

  1. Добро загрејте ја плотната.
  2. Кога површината за готвење ќе биде многу жешка, ставете го исеченото говедско месо да се готви околу 5 минути.
  3. Откако ќе биде подготвено, ставете го во чинија, врз местото ставете неколку листови рукола и одозгора додајте ја кремата од тартуф.
  4. Зачинете со сол и гарнирајте тенки парчиња пармезан. Посипете со малку маслиново масло.

Добар апетит!

Употребени производи