Телефонски нарачки на 070271543. Бесплатна достава над 2000,00 ден. Достава во Скопје во ист или нареден работен ден во избран термин. Достава во останатите градови во 1 работен ден.

Екстра девствено маслиново масло ароматизирано со бел тартуф Fiordiamante

815.00 ден

Сета добрина на екстра девственото маслиново масло, во комбинација со бел тартуф, за оние кои го сакаат нивниот деликатен вкус. TuberMagnatumPico е најскапоцениот и најскап тартуф поради неговиот посебен и неопислив мирис. Особено e пријатно кога е зрело: маслото со бел тартуфима карактеристичен и непогрешлив вкус, иако не е лесно да се дефинира. Ароматизираните масла се користат за ароматизација на салати, месо, сосови. Пробајте го и едноставно на парче печен леб и уживајте во вкусот!
Маслиновото масло, освен што е вкусно, тоа е и одлично за Вашиот организам. Ќе Ви помогне да размислувате побрзо бидејќи е полно со здрави масти. Липидите во маслото помагаат при одржувањето на нервните патишта во вашиот мозок, а ова им овозможува на мозочните импулси да се движат поефикасно. Исто така, тоа е суперхрана за Вашето срце, ја подобрува и работата на дигестивниот систем, а може и да Ви помогне во процесот на губење на телесната тежина. Маслиновото масло преку антиоксидансите го спречува процесот на стареење, што значи дека Ве одржува млади, а ја одржува и свежината на Вашите нокти, кожа и коса.

Грамажа: 250мл

Количина:
Бренд: